X Spotkanie Młodzieży Polonijnej

9 sierpnia 2022

W dniach 23-30 lipca nasz współbrat kl. Alexander Łakomy TChr wziął w X Spotkaniu Młodzieży Polonijnej, które odbyło się w Domu Głównym Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej w Morasku. Spośród naszych współbraci obecny był także ks. Jarosław Koch TChr, duszpasterz polskich emigrantów i proboszcz parafii w Aulnay-sous-Bois we Francji. 

Młodzież pochodząca z Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji i Niemiec, mogła wziąć udział w programie pogłębienia swoich relacji z Panem Bogiem oraz otwarcia i kontaktu z drugim człowiekiem. 

Tematem jaki towarzyszył tegorocznemu spotkaniu, były słowa Oto Człowiek – Król Miłości. Zadaniem jakiego podjęli się młodzi, była próba odpowiedzi i znalezienia środka na stworzenie trwałej więzi współczesnego człowieka z Królestwem Chrystusa oraz prawdziwe uznanie swoją codzienną postawą jego królowania nad światem. 

Wzrostowi duchowemu każdego dnia towarzyszyła wspólna modlitwa, Eucharystia, katecheza i rozważania w grupach, zaś dla budowania ducha wspólnoty, młodzi zbierali się między innymi na wzajemnej rekreacji. Pogłębianiu braterskiej znajomości służyły także wyjazdy do Wrocławia i Szklarskiej Poręby. 

Zdjęcia: Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej