Wyjazd w Tatry z dziećmi i młodzieżą z Parafii pw. św. Józefa w Stargardzie

25 lipca 2023

16-22 lipca nasz współbrat kl. Patryk Jaroszek SChr wziął udział w wyjeździe z dziećmi i młodzieżą z Parafii pw. św. Józefa w Stargardzie, organizowanym przez ks. Przemysława Sygułę SChr.

Celem wyjazdu było pogłębienie wzajemnych więzi, integracja, wakacyjny wypoczynek w najlepszym towarzystwie i nawiązanie ściślejszej relacji z Panem Bogiem, odkrywanym w pięknie otaczającego świata, jakiego nie brakuje w górzystych i malowniczych Tatrach. 

Każdego dnia grupa wyruszała na zwiedzanie atrakcji z miejscowości Majerczykówka, przysiółka Poronina. 

Podczas wyjazdu udało się zwiedzić między innymi:

  • Dunajec – spływ pontonowy, Przejażdżka rowerowa: Sromowce-Niżne – Szczawnica 
  • Dolina Kościeliska, szlak turystyczny
  • Park Rozrywki Energylandia 
  • Wypasiona Dolina: paintball i park linowy
  • Zakopane: Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Krupówki
  • Kraków: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Każdy dzień był bogaty nie tylko we wrażenia, ale i częstą modlitwę w ciągu dnia, gdzie najważniejszy był udział w Najświętszej Eucharystii, sprawowanej przez ks. Przemysława, który głosił również serię kazań o błogosławionym Carlo Acutisie, patronie internetu, tak bliskim najmłodszemu pokoleniu w Kościele, którego godne naśladowania świadectwo życia, uwrażliwia na znaczenie Eucharystii w życiu nas wszystkich i troskę o potrzeby innych. Nie mogło zabraknąć codziennej rekreacji, dzięki której grupa tworzyła autentyczną i zwartą wspólnotę, dla której każdy uczestnik miał swój bogaty i niepowtarzalny wkład.

Dla sprawnego funkcjonowania grupy, wyjazd wspierany był przez panie pełniące zadania opiekunek – p. Monikę Borecką, p.Jolantę Grzegółkę i p. Magdalenę Gruszkę, które dzieliły się swoim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz wnosiły cenny wkład pomocnej dłoni, troski o każdy dzień i dobro wszystkich uczestników wyjazdu.