Wigilia seminaryjna

25 grudnia 2021

Nasze radosne oczekiwanie na przyjście Pana, do którego przygotowywaliśmy przy śpiewie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i uczestnictwie we Mszach Świętych z roratami, odprawianymi o brzasku dnia przez cały okres Adwentu, znalazło swoje spełnienie w jednym z najradośniejszych dni, jakim jest Narodzenie Pańskie, kiedy to pośród ludzi narodził się obiecany Mesjasz i Zbawiciel naszego rodzaju. 

Święta Bożego Narodzenia, nierozerwalnie wpisane w tożsamość naszej wiary, stanowią zarazem bezcenny i ciepły czas spędzony z naszymi rodzinami i bliskimi. Przed corocznym wyjazdem do domów rodzinnych, czy też udając się na placówki duszpasterskie, nasza wspólnota seminaryjna i domowa w Poznaniu, zasiadła uprzednio do wigilijnej wieczerzy, w środę 22 grudnia, ciesząc się bliskim nadejściem Pana i pielęgnując nasze chlubne tradycje wspólnej modlitwy, życzeń, oraz spożywania potraw wigilijnych i śpiewania kolęd, nierzadko regionalnych i zagranicznych. Słowo wprowadzenia, podkreślające narodzenie naszego Pana oraz kontekst obecnych czasów, jak i życzenia świąteczne, skierował do nas Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego, ks. Krzysztof Olejnik TChr, zaś słowa Ewangelii odczytał Wikariusz Generalny, ks. Bogusław Burgat TChr.

Tak zbudowani, udaliśmy się następnego dnia do naszych parafii rodzinnych, by tam cieszyć się pełnią narodzonego Chrystusa  wraz z naszymi bliskimi.