Wigilia w naszym domu zakonnym

24 grudnia 2022

Nasze radosne oczekiwanie na przyjście Pana, do którego przygotowujemy się przy śpiewie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i uczestnictwie we Mszach Świętych z roratami, odprawianymi o brzasku dnia przez cały okres Adwentu, znajdzie wkrótce spełnienie w jednym z najradośniejszych dni, jakim jest Narodzenie Pańskie, kiedy to pośród ludzi narodzi się obiecany Mesjasz i Zbawiciel całej ludzkości. 

Święta Bożego Narodzenia, nierozerwalnie wpisane w tożsamość naszej wiary, stanowią zarazem bezcenny, radosny i ciepły czas spędzony z naszymi rodzinami i bliskimi. Przed corocznym wyjazdem do domów rodzinnych, czy też udając się na placówki duszpasterskie, nasza wspólnota seminaryjna i domowa w Poznaniu, zasiadła uprzednio do wigilijnej wieczerzy, w środę 21 grudnia, ciesząc się bliskim nadejściem Pana i pielęgnując nasze chlubne tradycje wspólnej modlitwy, życzeń, oraz spożywania potraw wigilijnych i śpiewania kolęd, nierzadko regionalnych i zagranicznych. 

Słowo wprowadzenia, podkreślające sens i donośność narodzenia naszego Pana, jak i życzenia świąteczne do wszystkich współbraci, skierował Superior Domu Głównego ks. Ryszard Szymanik SChr.

Tak umocnieni duchem wspólnoty i siłą płynącą z naszej tożsamości zakonnej, udaliśmy do naszych parafii rodzinnych, by pośród naszych bliskich cieszyć się pełnią narodzonego Chrystusa.