Warsztaty Liturgicznej Służby Ołtarza

14 listopada 2022

W dniach 11-13 listopada w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu odbyły się Warsztaty Liturgiczne dla członków Liturgicznej Służby Ołtarza z parafii prowadzonych przez księży chrystusowców, w których uczestniczyło 22 ministrantów, lektorów i ceremoniarzy w wieku 14-19 lat z parafii:

  • Świętej Jadwigi Królowej w Poznaniu
  • Świętego Józefa w Stargardzie
  • Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Władysławowie

W warsztatach uczestniczyli ponadto nasi współbracia klerycy – Grzegorz Grabowski SChr, Krystian Smykla SChr i Bartosz Zaryczny SChr – którzy wspierali w tym zadaniu Referenta Powołań naszego zgromadzenia, ks. Sebastiana Stawiereja SChr.

Sesje warsztatowe prowadzili:

  • ks. Michał Armatys SChr z Parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie (trzy sesje na temat duchowego przeżywania Mszy św., sakramentologii Eucharystii oraz aktywnego uczestnictwa w Mszy św.)
  • ks. Michał Kłos SChr z Parafii Świętej Jadwigi Królowej w Poznaniu – szkolenie z Mszału Rzymskiego i zajęcia praktyczne. 

Wszyscy uczestnicy i prowadzący spędzali razem czas na wspólnej modlitwie, doskonaleniu swojej wiedzy i umiejętnościach liturgicznych oraz koniecznej dla ducha i ciała rekreacji.

Kolejnym tego rodzaju wydarzeniem, będzie organizowane przez duszpasterstwo powołań Adwentowe Rozeznawanie Drogi Życiowej dla Mężczyzn w dniach 9-11 grudnia na którym już serdecznie zapraszamy i zachęcamy do kontaktu:

https://powolania.chrystusowcy.pl/kontakt/