W Muszynie-Zdrój z dziećmi i młodzieżą z Ukrainy

2 sierpnia 2022

W dniach 23 lipca – 3 sierpnia w miejscowości Muszyna-Zdrój w Małopolsce odbywało wakacyjne spotkanie dzieci i młodzieży z Ukrainy w którym udział wzięli klerycy naszego seminarium Augustyn Kozerackij TChr i i Bohdan Prysiarzny TChr. 

Podczas swojego pobytu w Muszynie współpracowali oni z ks. Romanem Twarogiem TChr, proboszczem Katedry Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamieńcu Podolskich, skąd pochodziła większość uczestników. Ponadto, w grupie znalazły się dzieci i młodzież z całej Ukrainy, w tym także uchodźcy ze wschodniej części kraju. 

Każdy dzień, który był zawsze spotkaniem na wspólnej modlitwie i Mszy Świętej, zawierał w sobie liczne atrakcje, które pomimo trwającej wojny na Ukrainie, nie pozwalały zapomnieć uczestnikom o przywilejach związanych z dzieciństwem i dorastaniem. Stąd też, nie brakło gier, zabaw, tańcu, śpiewu, chodzenia po górach, basenu i innych pomysłów na rekreację i dobre spędzenie wolnego czasu. 

Grupie udało się odwiedzić Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie oraz takie miejsca jak Szczawnik, Wierchomla Mała, Jastrzębik i wiele innych.

Zdjęcia:

  • kl. Augustyn Kozerackij TChr
  • kl. Bohdan Prysiarzny TChr 
  • Krynica – Moje Miasto / Jerzy Sobol / facebook

https://www.facebook.com/groups/krynica.moje.miasto/