Turniej piłki nożnej w Tarnowie

20 czerwca 2022

Piłka nożna to popularny, niemal narodowy sport i codzienne zajęcie wielu Polaków niezależnie od wieku, zajęcia i zamieszkania, w tym także i naszych kleryków. Z tego też powodu, w sobotę 11 czerwca już po raz XVI odbyły się Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych. Tegoroczną edycję organizowało WSD w Tarnowie. Nasi klerycy, na czele z księdzem prefektem Pawłem Jasiną TChr, po wygraniu spotkań grupowych, dostali się do ćwierćfinału, gdzie ulegli nieznacznie WSD Franciszkanów z Krakowa, którzy to następnie zakwalifikowali się do finału, gdzie przegrali z gospodarzami turnieju.

Pobyt w Tarnowie nie wiązał się dla nas tylko z grą w piłkę. Nasi klerycy odwiedzili: Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie, Bazylikę Świętej Marii Magdaleny i Świętego Stanisława w Szczepanowie oraz Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Stanisława w Tuchowie, gdzie modlili się o nowe powołania kapłańskie i zakonne do naszego zgromadzenia.

W drodze powrotnej udało się nam odwiedzić Łagiewniki by tam oddać się w opiekę Bożemu Miłosierdziu.

Wyjazd ten oprócz sportowych emocji, dostarczył wiele okazji do pogłębienia relacji z Panem Bogiem i stworzenia wspólnoty z klerykami z całej Polski z którymi dzieliliśmy się wzajemnymi doświadczeniami formacji i radości jaką daje nam powołanie.

W rozgrywkach wzięły udział drużyny:

 1. Towarzystwo Chrystusowe Poznań
 2. Towarzystwo Jezusowe – scholastycy
 3. WSD Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie
 4. WSD Paulini
 5. WSD w Rzeszowie
 6. Instytut Franciszkanów w Krakowie
 7. Instytut Franciszkanów w Łodzi
 8. WSD w Gnieźnie
 9. WSD KUL
 10. WSD w Przemyślu
 11. WSD w Tarnowie