Turniej piłki nożnej w Tarnowie

15 stycznia 2023

Chrystusowcy 4. drużyną w Polsce!

W sobotę 14 stycznia odbyły się Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w piłce nożnej halowej, organizowane przez WSD Tarnów. Nasi klerycy: Bohdan Pryshiaznyi, Krystian Smykla, Grzegorz Grabowski, Bartosz Zaryczny, Wiktor Stankiewicz wraz z dk. Piotrem Biberem i Prefektem Seminarium ks. Pawłem Jasiną zajęli czwarte miejsce w turnieju, w którym udział wzięło 20 seminariów diecezjalnych i zakonnych z całej Polski. 

Nasi alumni zajęli drugie miejsce w grupie, tuż za WSD Przemyśl, wyprzedzając: WSD Poznań, WSD Siedlce i Seminarium Franciszkanów z Krakowa. W ćwierćfinale mierzyli się z WSD KUL, które swoją grupę wygrało zdobywając 18 bramek i nie tracąc żadnej. Nasi klerycy nie wystraszyli się jednak rywala i po zaciętym meczu zwyciężyli 2-1. W półfinale ulegli jednak WSD Częstochowa 1-2, które ostatecznie wygrało cało turniej. W meczu o trzecie miejsce ponownie przyszło mierzyć się z WSD Przemyśl, które lepiej wytrzymało trudy turnieju i zachowując więcej, sił wygrało ostatecznie 2-0. 

Wyjazd, oprócz przeżyć sportowych i nawiązywania dobrych relacji z innymi seminariami, obfitował w ważne dla naszych współbraci przeżycia duchowe. W drodze do Tarnowa klerycy pomodlili się przy grobie naszego współbrata ks. Pawła Kontnego, natomiast w drodze powrotnej uczestniczyli w niedzielnej Eucharystii w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.