Szadłowice – modlitwa o beatyfikację Ojca Posadzego

17 stycznia 2022

W Niedzielę 16 stycznia nasi współbracia: prefekt seminarium, ks. Paweł Jasina TChr, wraz z klerykami, Pawłem Grzegorzewskim TChr, Wiktorem Stankiewiczem TChr i Bartoszem Zarycznym TChr, udali się do Szadłowic, rodzinnej miejscowości z której pochodził Współzałożyciel naszego zgromadzenia, Ojciec Ignacy Posadzy TChr, by wraz z mieszkańcami Parafii pw. św. Bartłomieja i ich proboszczem, ks. Ireneuszem Oliwkowskim, modlić się o jego beatyfikację. 

Nasi współbracia uczestniczyli we wszystkich Mszach Świętych odprawianych pośród wspólnoty parafialnej, wsłuchując się w homilię wygłoszoną przez księdza prefekta. Po jednej ze Mszy, mieli oni możliwość aby udać na miejscowy cmentarz gdzie znajdują się groby rodziców Ojca Posadzego, by tam modlić się za nich i dziękować im za dar życia, oraz chrześcijańskie wychowanie naszego współbrata, który wiernie wypełnił misję organizowania Towarzystwa Chrystusowego z polecenia kardynała Augusta Hlonda. 

Dzięki wysiłkom parafii Szadłowice, oraz naszych współbraci odwiedzających to miejsce, pamięć o Ojcu Ignacym Posadzym wciąż pozostaje tam żywa.