Święto Niepodległości

11 listopada 2021

Pielęgnowanie tradycji patriotycznych jest nieodzownie wpisane w tożsamość każdego chrystusowca. Tak jak nasi współbracia na placówkach duszpasterskich w kraju i zagranicą, odprawiają Msze Święte w intencji Ojczyzny, oraz wspólnie z wiernymi obchodzą rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, tak i my w naszym seminarium i całym Domu Głównym, nadaliśmy dzisiejszym obchodom patriotycznych szczególne miejsce w naszym programie dnia. 

W środowy wieczór, poprzedzający 11 listopada, wysłuchaliśmy prowadzonej dyskusji i świadectwa dwóch naszych współbraci, ks. Bernarda Bednarza TChr, który przez 48 lat pełnił posługę duszpasterską w Australii i ks. Stanisława Kuczaika TChr, który wśród Polonii w Kanadzie spędził 55 lat swojego życia kapłańskiego. Była to zarazem okazja do wspólnego odśpiewania pieśni patriotycznych, które zakończyliśmy przed obliczem Matki Bożej, Apelem Jasnogórskim, oraz błogosławieństwem otrzymanym od księży Bernarda i Stanisława. 

11 listopada to także liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours. Modląc się o pomyślność naszej Ojczyzny, pamiętaliśmy również o naszym współbracie, Superiorze Domu Głównego w Poznaniu, ks. Marcinie Stefaniku TChr, prosząc o wszelkie potrzebne łaski na drodze jego życia kapłańskiego i zakonnego.