Święcenia diakonatu i prezbiteratu w naszej rodzinie zakonnej

25 maja 2021

O godz. 10:00 w poznańskiej katedrze rozpoczęła się Msza Święta podczas której trzech naszych współbraci przyjęło święcenia diakonatu i prezbiteratu z rąk księdza biskupa Szymona Stułkowskiego.

Księża neoprezbiterzy Chris Czapla i Sebastian Stawierej, oraz diakon Paweł Hałgas będą odtąd służyć wspólnocie Kościoła. Nasi bracia kapłani jako duszpasterze, udając się do swoich pierwszych parafii w Chociwlu i Dobrzanach na Pomorzu Zachodnim, zaś diakon Paweł, umocniony łaską sakramentalną by wspierać kapłanów w ich misji i służyć Ludowi Bożemu w posłudze liturgii i dziełom miłosierdzia.

Ten radosny dzieł ma wymiar podwójny, zarówno dla całej wspólnoty Kościoła, jak i naszej rodziny zakonnej, gdyż podjęte przed kilkudziesięcioma laty wysiłki Prymasa Polski, kard. Augusta Hlonda, jakim było utworzenie Towarzystwa Chrystusowego, zajmującego się polskimi emigrantami, wciąż jest kontynuowane i do pracy w Winnicy Pańskiej Pan Bóg powołuje kolejnych chrystusowców, ku uciesze naszej, rodzin wyświęconych współbraci, wiernych Kościoła, jak i samego Nieba.

Foto Danka Witkowska (Hlondianum)