Spotkanie Formacyjne Młodych (SFM) Góra Tabor w Dobrzanach

31 marca 2023

W sobotę 25 marca około 80. młodych ludzi, zebrało się w Dobrzanach na Pomorzu Zachodnim, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na kolejnym Spotkaniu Formacyjnym Młodych (SFM) Góra Tabor. 

W wydarzeniu tym udział wzięli nasi współbracia – klerycy Bohdan Prysiarzny SChr i Wiktor Stankiewicz SChr, oraz diakoni Dominik Bieniek SChr i Grzegorz Brzozowski-Zabost SChr – którzy aktywnie zaangażowali się w przygotowania i samo spotkanie. 

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać konferencji referenta powołań ks. Sebastiana Stawiereja SChr, wziąć udział w pracy w grupie, wspólnie odprawić Drogę Krzyżową, oraz po adoracji Najświętszego Sakramentu, uczestniczyć w Mszy Świętej, w czasie której część uczestników podjęła się duchowej adopcji dziecka poczętego. Po spotkaniu, klerycy pozostali w Dobrzanach, gdzie duszpasterstwo prowadzą księża chrystusowcy, aby wraz ze wspólnotą parafialną przeżyć V niedzielę Wielkiego Postu, kiedy to na krzyżach zasłonięto oblicze Pana Jezusa, symbol oczekiwania, którego ponownie ujrzymy podczas adoracji Krzyża w liturgii Wielkiego Piątku Męki Pańskiej.