Sportowa rywalizacja na poznańskim Umultowie

14 grudnia 2022

W sobotę 10 grudnia nasi klerycy wraz z prefektem seminarium ks. Pawłem Jasiną SChr wzięli udział w turnieju piłkarskim, organizowanym przez Jadwiżański Klub Sportowy, prowadzony przy Parafii św. Jadwigi na poznańskim Umultowie. 

Nasi współbracia, po zaciętej rywalizacji na boisku, zajęli w rozgrywkach 4. miejsce. Seminarium Towarzystwa Chrystusowego, w którym odbywamy formację kapłańską i zakonną, jest także miejscem troski o zdrowego ducha w zdrowym ciele, nie zapominając nigdy o naszych codziennych pasjach, dla których z wielu z nas jest właśnie sport, stanowiący punkt jednoczący nas z każdym człowiekiem i będący nierzadko skutecznym środkiem duszpasterskim dotarcia do młodych ludzi, gdzie od boiska, można wyjść do rozmowy o Panu Bogu i otwarcia człowieka na piękno wiary.

Taką naukę pozostawił nam choćby św. Jan Bosko, który zwykł mawiać: Boisko żywe – to diabeł martwy. Boisko martwe – to diabeł żywy.

Dbając o kondycję własną i los powierzonej duszpasterskiej opiece młodzieży, także tej, którą sami będziemy się w przyszłości zajmować, dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość udziału w rozgrywkach.