Śpiewajmy Panu!

13 listopada 2022

JEŻELI WY KOCHACIE TO, CO KOCHA MŁODZIEŻ, TO MŁODZIEŻ BĘDZIE KOCHAĆ TO CO WY KOCHACIE,

św. Jan Bosko 

W piątek 11 listopada na murze jednego z budynków, należącym do Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Poznaniu, gdzie dyrektorem jest ks. prał. Szymon Daszkiewicz, nasz współbrat kl. Piotr Gutsche SChr, wspomagany przez dk. Grzegorza Brzozowskiego-Zabosta SChr, wykonał dużych rozmiarów graffiti, przedstawiające napis Śpiewajmy Panu!, które jest zawołaniem Poznańskiego Chóru Katedralnego, a tym samym, uczniów i nauczycieli szkoły. 

Zawołanie Śpiewajmy Panu, którego odpowiedzią jest: Z radością!, stanowi już dumną, wieloletnią tradycję i z entuzjazmem można je usłyszeć na szkolnych korytarzach i wszędzie tam, gdzie pojawiają się uczniowie Szkoły Katedralnej, rozpoznawani dzięki swym niebiesko-żółtym mundurkom. W wykonywaniu graffiti, kleryka Piotra wspierali również uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią, p. Dominiką. 

Ważnym akcentem wydarzenia jest fakt, że w tej właśnie szkole, pod opieką p. Huberta Pilarczyka, klerycy Piotr Gutsche SChr i Patryk Jaroszek SChr, odbywali swoje praktyki, przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela katechety. Katedralna Szkoła Muzyczna znajduje się ponadto w bliskiej odległości od naszego seminarium, tuż za Mostem Biskupa Jordana.