Rekolekcje Domowego Kościoła w Zaniemyślu

30 sierpnia 2022

W dniach 1-6 sierpnia odbyły się w Zaniemyślu rekolekcje Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Były to specjalistyczne rekolekcje z sesją o pilotowaniu kręgu, w których brały udział małżeństwa wraz z dziećmi z całej Polski, od Krakowa aż po Mazury. 

Program wydarzenia obejmował z jednej strony codzienną Liturgię Godzin, Mszę Świętą i adorację Najświętszego Sakramentu, z drugiej zaś, liczne konferencje, spotkania w poszczególnych kręgach z akcentem na konkretny temat i wspólne dzielenie się swoim osobistym doświadczeniem i spostrzeżeniami. 

Ważnym elementem były ponadto wspólne rekreacje wieczorne, jak i czas poświęcony rodzinie. Ośrodek znajdował się w malowniczym miejscu nad jeziorem, dzięki czemu uczestnicy mieli okazję by nie tylko zaczerpnąć nowej wiedzy i umiejętności, ale i wspólnie w swoich rodzinach spędzić wspaniałe i niezapomniane chwile, czemu szczególne sprzyjała dobra pogoda.

Celem rekolekcji było przybliżenie uczestnikom pilotowanie nowych kręgów w swoich diecezjach i regionach. Uczestnicy mieli również okazję zgłębić znajomość historii Ruchu Światło-Życie, działalności Ruchu poza granicą, szczególnie ośrodka Marianum w Carlsbergu w Niemczech, charyzmatu Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła oraz dzieła Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. 

Rekolekcje prowadzili Beata i Jarosław Bernatowiczowie z Warszawy oraz ks. Dariusz Piasecki, Moderator Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Poznańskiej, któremu pomagał nasz współbrat dk. Dominik Bieniek SChr.