Publiczne wyznanie wiary i rekolekcje – w drodze do przyjęcia sakramentu święceń

11 maja 2022

W poniedziałek 9 maja, podczas II Nieszporów Uroczystości św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski, nasi współbracia z roku V złożyli przed rektorem naszego seminarium, ks. Janem Hadalskim TChr, publiczne wyznanie wiary, jakie zgodnie z przepisami prawa kanonicznego wymagane jest przez Kościół od wszystkich kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu święceń.

Jednocześnie, złożyli oni przysięgę wierności przy objęciu urzędu wykonywanego w imieniu Kościoła, która ma służyć przekazywaniu jego nauki, zawsze zachowując z nim jedność, przestrzegając praw kościelnych i chrześcijańskiego posłuszeństwa pasterzom Kościoła jako autentycznym nauczycielom i stróżom wiary. 

Z kolei, we wtorek 10 maja, nasi współbraci udali się do Paradyża, aby tam odbyć rekolekcje, które pod okiem ks. Andrzeja Łysego TChr, pełniącego w poprzedniej kadencji funkcję rektora naszego seminarium, bezpośrednio przygotują ich do najważniejszego momentu, jaki zwieńczy ich formację seminaryjną, a wspólnocie Kościoła dadzą nowych robotników Winnicy Pańskiej.

Nasi współbracia odbywający rekolekcje:

  • Kandydaci do przyjęcia święceń diakonatu: klerycy Piotr Biber, Dominik Bieniek, Krzysztof de Bruijn i Grzegorz Brzozowski-Zabost
  • Kandydaci do przyjęcia święceń prezbiteratu: diakoni Paweł Hałgas i Dominik Matuszewski

Święcenia diakonatu i prezbiteratu w naszej wspólnocie odbędą się w wtorek 17 maja w Bazylice Archikatedralnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu.