Prymicje ks. Dominika Bieńka SChr w Polskiej Misji Katolickiej w Bochum

30 maja 2023

W niedzielę 21 maja, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, ks. Dominik Bieniek SChr sprawował Najświętszą Ofiarę w Polskiej Misji Katolickiej w Bochum w Niemczech, swoim rodzinnym mieście i wspólnocie, gdzie wzrastała jego wiara i gdzie rozeznając swoje powołanie, odpowiedział na Boże wezwanie i wstąpił do Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, idąc za przykładem swoich miejscowych duszpasterzy, księży chrystusowców.

Homilię wygłosił ks. Marek Ciesielski SChr, proboszcz Polskiej Misji Katolickiej w Bonn, który uprzednio przygotowywał naszych współbraci przed przyjęciem święceń kapłańskich w poznańskiej Bazylice Archikatedralnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła z rąk Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego.

Liturgia rozpoczęła się od tradycyjnego i niezwykle symbolicznego błogosławieństwa rodziców dla księdza Dominika. Mszę Świętą sprawował on z udziałem swoich najbliższych, rodziny, formatorów, księży chrystusowców, kleryków naszego seminarium, członków Liturgicznej Służby Ołtarza, wiernych oraz przyjaciół i dobrodziejów, którym udzielił następnie uroczystego błogosławieństwa prymicyjnego, danego na mocy przywileju Ojca Świętego.