Profesja wieczysta i święcenia diakonatu u karmelitów bosych

18 października 2022

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej i Wspólnotę Karmelitów Bosych w Poznaniu, przynależącą do Warszawskiej Prowincji Trójcy Przenajświętszej od lat łączą nie tylko wspólne studia, ale i prawdziwe więzi braterskie. Stąd było dla nas wielką radością złożenie profesji wieczystej przez br. Andrzeja od Matki Bożej (Andrzeja Pruszkowskiego) w Zakonie Braci Bosych NMP z Góry Karmel w Bazylice św. Józefa przy klasztorze oo. Karmelitów Bosych w Poznaniu w sobotę  8 października. 

Uroczystej liturgii przewodniczył i homilię wygłosił Prowincjał o. Jan Piotr Malicki OCD. Z ramienia naszej wspólnoty, udział w wydarzeniu wziął nasz współbrat,  kursowy br. Andrzeja, kl. Dominik Bieniek SChr.

Z kolei, w niedzielę 9 października, w tej samej Bazylice,  br. Andrzej od Matki Bożej przyjął święcenia w stopniu diakonatu. Liturgii przewodniczył i święceń udzielił JE bp Szymon Stułkowski, biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej, który wskazał w homilii na “karierę” w Kościele, do której wezwany jest każdy ochrzczony, a zwłaszcza przyjmujący poszczególne stopnie święceń. Jest to jednak, jak zaznaczył bp Szymon, „kariera w dół”, tj. kariera do służby. 

W uroczystościach z udzieleniem święceń diakonatu  brali udział nasi współbracia z kursu VI wraz z kl. Grzegorzem Grabowskim SChr oraz Rektorem naszego Seminarium, ks. Janem Hadalskim SChr.

Fotografie: M. Izydorczyk

Relacja: dk. Dominik Bieniek SChr