Praktyki z wirtualną rzeczywistością we Władysławowie

28 lipca 2023

Pośród wielu wakacyjnych praktyk, nasi współbracia brali udział w akcjach duszpasterskich odbywających się 1-23 lipca w Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Władysławowie, gdzie duszpasterstwo prowadzą księża chrystusowcy.

Klerycy Piotr Gutsche SChr, Kamil Smyk SChr i Augustyn Kozieracki SChr uczestniczyli między innymi w prowadzeniu Kina na Fali, zajmującego się wyświetlaniem filmów o tematyce chrześcijańskiej, rodzinnej, społecznej, przygodowej i patriotycznej, promujące uniwersalne wartości wspólne dla wszystkich ludzi i zgodne z chrześcijańską wizją człowieka.

Jednocześnie, nasi współbracia zajmowali się prowadzeniem punktu z wirtualną rzeczywistością – VR – odtwarzającego wydarzenia z Ostatniej Wieczerzy, kiedy to Jezus Chrystus ustanowił sakramenty Najświętszej Eucharystii i kapłaństwa, które w okresie wakacji stało się prawdziwym miejscem Słowa (więcej informacji: miejsceslowa.pl). Zarazem, popularyzowali oni wiedzę na temat Towarzystwa Chrystusowego, naszego charyzmatu i misji, jaką jest duszpasterstwo emigracyjne wśród Polonii na całym świecie. 

Zdjęcia: 

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP we Władysławowie / facebook