Praktyki powołaniowe

6 maja 2021

Jednym z ważniejszych zwyczajów życia seminaryjnego, jest wyjazd kleryków na praktyki powołaniowe aby dzielić się świadectwem swojego powołania i wiary, tego jak je rozeznają i dlaczego chcą służyć Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

Stąd też, na czas weekendu majowego, nasi współbracia udali się do parafii prowadzonych przez księży chrystusowców na terenie kraju, by trwać na modlitwie o nowe powołania kapłańskie i zakonne do służby w Kościele, oraz swoim własnym przykładem zachęcić tych, którzy w swoim sercu rozeznają głos Bożego wezwania.

Byliśmy obecni w Chociwlu, Dobrzanach, Goleniowie, Marianowie, Płotach, Pyrzycach, Szczecinie, Stargardzie, Tetyniu i Władysławowie.

W każdym z tych miejsc, nasza obecność wyglądała inaczej, jednak wszędzie dzieliliśmy się świadectwem naszego powołania i w inny sposób poruszaliśmy potrzebę nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Wielu z nas mogło uczestniczyć w zajęciach z młodzieżą i liturgiczną służbą ołtarza, także sportowych, próbując przybliżyć im tematykę powołań, ale i przyglądać się pracy naszych współbraci, którzy już posługują jako duszpasterze, zarówno dzieci, młodzieży, jak i akademiccy. Mogliśmy prowadzić wspólne modlitwy i rozważania; pomagaliśmy w odpowiednim przygotowaniu liturgii i chętnie służyliśmy pomocą tam, gdzie była taka sposobność.