Półmaraton Poznański

4 kwietnia 2022

Sport to zdrowie

Nasi współbracia klerycy – Krzysztof De Bruijn, Grzegorz Grabowski i Krystian Smykla – wzięli udział w dorocznym Półmaratonie Poznańskim, którego trasa, licząca 21 kilometrów, prowadziła od ul. Grunwaldzkiej, a kończyła się na Placu św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

To wielkie wydarzenie sportowe przyciąga każdego roku do stolicy Wielkopolski tysiące uczestników, zafascynowanych coraz bardziej popularnym bieganiem, zarówno z kraju, jak i zagranicy. Półmaraton odbywający się na przestrzeni lat, organizowany od 2000 roku, wpisał się już w życie samego Poznania i jego mieszkańców oraz… naszego seminarium! – w miejscu gdzie również nie brakuje pasjonatów sportu i zdrowego spędzania wolnego czasu.

Modlitwa, formacja zakonna i nauka, przygotowujące nas do kapłaństwa, stanowią stały element naszego rytmu dnia i przestrzeni umysłu, stąd wiemy jak ważna jest równowaga pomiędzy życiem ducha, a życiem ciała, które zgodnie z naszą wiarą i nauczaniem Kościoła, jest świątynią Ducha Świętego. Świątynia zatem, winna zawsze stanowić przedmiot naszej specjalnej troski, aby i w taki sposób uczcić w niej tego, który w niej zamieszkuje.

Nasi współbracia uczestniczący w półmaratonie, aby dać wyraz braterskiej i zakonnej jedności oraz świadectwu życia opartego na Panu Bogu, przez całą trasą biegu, ubrani byli w koszulki z emblematem Towarzystwa Chrystusowego oraz zawołaniem świętego Pawła z Tarsu, Apostoła Narodów:

Oby tylko Chrystus był głoszony

Wybrane zdjęcia:

https://www.facebook.com/PoznanMaraton