Półkolonie z parafią pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Goleniowie

25 lipca 2022

Przed wami wyżyny świętości, takie hasło przyświecało tegorocznym półkoloniom dla dzieci i młodzieży z Parafii pw. św. Katarzyny Aleksandrowskiej w Goleniowie w których uczestniczył kleryk naszego seminarium Bohdan Prysiarzny TChr. Słowa te nawiązują do wypowiedzi kard. Augusta Hlonda, jaką Założyciel Towarzystwa Chrystusowego skierował do chrystusowców, którzy przygotowywali się do stojących przed nimi obowiązków duszpasterskich i realizacji swojego charyzmatu w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

Pełen atrakcji czas był bogaty w gry zespołowe, rywalizacje sportowe, tańce, ale i wypady w teren, jak np. zapoznanie się z codzienną pracą strażaków i sprzętem jakim dysponują. Najmłodsi mieszkańcy parafii mogli udać się do kina, pojechać rowerami nad jezioro w Lubczynie czy do atrakcji w Tarnówku. W Stargardzie zwiedzali Centrum Nauki Filary i odwiedzili Parafię pw. Chrystusa Króla Wszechświata, gdzie duszpasterstwo również prowadzą księża chrystusowcy. Czas półkolonii zawierał ponadto cały szereg innych i niepowtarzalnych atrakcji.

Opiekunem grupy był ks. Maciej Onaszkiewicz TChr, którego wspierała siostra Paulina ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Półkolonie odbywały się w dniach 9-17 lipca.

Zdjęcie: Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Goleniowie / facebook
https://www.facebook.com/SwKatarzynaGoleniow