Peregrynacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Poznaniu

18 października 2021

W poniedziałek 18 października, nasza wspólnota seminaryjna włączyła się w obchody Peregrynacji Ikony Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Parafii pw. św. Jadwigi Królowej na poznańskim Umultowie, gdzie proboszczem jest nasz współbrat, ks. Zbigniew Regucki TChr. 

Wraz z księdzem biskupem Zdzisławem Fortuniakiem z Archidiecezji Poznańskiej, wiernymi parafii, duchowieństwem i osobami życia konsekrowanego, przywitaliśmy Matkę Bożą, która z uwagi na młodą historię wspólnoty parafialnej, gościła w niej po raz pierwszy. 

Po procesyjnym wprowadzeniu Matki Bożej do Kościoła, zjednoczyliśmy się na wspólnej Eucharystii. Homilię skierował do nas przewodniczący Mszy Świętej, ksiądz biskup, który przytoczył same początki i pierwsze podania o obecności Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w życiu Kościoła w Polsce, często na tle burzliwych i niełatwych wydarzeń. Podkreślił on, że tam gdzie znajduje się Cudowna Ikona Matki Bożej, tam jest również sama Jasna Góra, duchowa stolica naszej Ojczyzny. 

Wskazał ponadto, że wszyscy jesteśmy powołani przez Pana Boga do życia, z samej miłości naszego Stwórcy. Jednocześnie, nie pomijał bolączek naszych czasów jak głęboki problem moralny, brak poszanowania do życia poczętego, prowadzący nierzadko do straszliwej zbrodni aborcji, duchową pustkę i samotność wielu współczesnych ludzi. Swoje słowo podsumował on prośbą do Matki Bożej, aby wciąż prowadziła nas ona do Pana Jezusa i nieustannie dawała nam pełnię swojej nadziei. 

Po Mszy Świętej, odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, pozostawiając Matkę Bożą w rękach parafian, którzy cieszą się radością z jej obecności.