Obóz wakacyjny z dziećmi z liturgicznej służby ołtarza

13 lipca 2021

W dniach 27 czerwca – 2 lipca nasz współbrat, kl. Patryk Jaroszek TChr  wraz z ks. Matei Catargiu TChr i dziećmi wchodzącymi w skład liturgicznej służby ołtarza w parafii p.w. św. Jadwigi Królowej na poznańskim Umultowie, wziął udział w obozie wakacyjnym w Stołuniu. 

Ten kilkudniowy czas spędzili oni na Little Ranch Stołuń, usytuowanym w całkowicie leśnej okolicy, tak aby być bliżej natury i zdrowego klimatu, bogatego w liczne szlaki rowerowe, kąpieliska i miejscowe atrakcje. Niezwykle ważnym punktem każdego dnia była Eucharystia, oraz silny akcent położony na tworzenie zgranego i ciekawego przygód zespołu, chętnie spędzającego wieczory przy wspólnym i gwarnym ognisku. 

Na trasie, często wielogodzinnych, rowerowych wypadów, znalazły się między innymi Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, Międzyrzecki Rejon Umocniony, kąpieliska, oraz obiekty sportowe i wypoczynkowe. Dzięki obecności na rancho, dzieci mogły zapoznać się z zupełnie odmiennym od miejskiego życiem, oraz spędzić czas otoczone przez liczne i przyjazne zwierzęta.