Obchody 25-lecia Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard w USA

24 października 2022

Podczas gdy klerycy naszego seminarium uczestniczyli w XXXVII Jasnogórskiej Nocy Czuwania w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy oraz Mszach Świętych w intencji beatyfikacji Założyciela Towarzystwa Chrystusowego, Kardynała Augusta Hlonda, nasz współbrat z roku V – kl. Matthew Pajor SChr – udał się do swojej rodzinnej Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard w Stanach Zjednoczonych, aby wziąć udział w triduum przygotowującym miejscową wspólnotę do obchodów 25-lecia istnienia parafii, gdzie duszpasterstwo prowadzą księża chrystusowcy, a proboszczem jest ks. Andrzej Maślejak SChr.

W nocy z 21 na 22 października wierni, duszpasterze parafii, siostry misjonarki Chrystusa Króla oraz obecny na miejscu ks. bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Emigracji, włączyli się w prowadzone nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy, na które składały się Msza Święta, modlitwa różańcowa, Apel Jasnogórski, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Z kolei, w sobotę 22 października, mieszkańcy parafii, zgromadzeni pod przewodnictwem Biskupa Diecezji Joliet w Illinois Ronalda Hicksa, uczestniczyli we wspólnej Eucharystii, sprawowanej w intencji całej wspólnoty z okazji 25-lecia jej istnienia.

Parafia Miłosierdzia Bożego w Lombard / facebook

https://www.facebook.com/milosierdzie.us