Niedziela duszpasterska u księży salezjanów

11 października 2022

II niedziela miesiąca to w naszej wspólnocie seminaryjnej tzw. niedziela duszpasterska, kiedy to nasi klerycy mają okazję aby włączyć się w życie wspólnot parafialnych prowadzonych zarówno przez księży chrystusowców, inne zgromadzenia zakonne, oraz księży archidiecezji poznańskiej. 

Życie seminaryjne, formacja zakonna i intelektualna przygotowują nas na drodze naszego powołania do przyjęcia w przyszłości zadań, jakie powierzy nam Kościół. Ogromną wagę przywiązujemy do formacji kapłańskiej, z czym nieodłącznie związana jest posługa duszpasterska, stąd nasza wielka troska, aby jak najczęściej i jak najowocniej uczestniczyć w życiu podstawowej wspólnoty Kościoła, jaką jest właśnie parafia.

W ramach tej właśnie akcji, nasi współbracia klerycy – Patryk Jaroszek SChr i Augustyn Kozerackij SChr – udali się do Parafii pw. św. Jana Bosko w Poznaniu, gdzie miejscową wspólnotę prowadzi ks. prob. Waldemar Kapusta SDB. 

Obecność pośród duszpasterzy, liturgicznej służby ołtarza, oraz wiernych świeckich zaangażowanych w życie parafii, w tym dzieci i młodzieży, stanowiła dla nas okazję do bliższego przyjrzenia się pracy i codziennej posłudze księży salezjanów, których wspiera w tym dziele misjonarka Chrystusa Króla, s. Katarzyna Blicharz MChr.