Niedziela duszpasterska – spotkanie z uchodźcami w Parafii św. Karola Boromeusza w Poznaniu

14 marca 2022

Uczestnicząc wczoraj 13 marca w tzw. niedzieli duszpasterskiej – II niedzieli miesiąca, kiedy to udajemy się na placówki duszpasterskie – nasi współbracia klerycy, Piotr Biber TChr i Paweł Grzegorzewski TChr, mogli włączyć się w życie Parafii św. Karola Boromeusza w Poznaniu, zarówno od strony liturgicznej, jak i przyjrzeniu się bezpośredniej pomocy niesionej przez parafię ukraińskim uchodźcom, uciekającym przed wojną w swojej Ojczyźnie.

Parafię odwiedził tego dnia  biskup poznański Szymon Stułkowski, który odprawił Mszę Świętą w intencji uchodźców oraz spotkał się z tymi, którzy znaleźli pomoc i wsparcie na jej terenie. Wspólnota wiernych prowadzona jest przez ks. prob. Tomasza Rena.

Od początku wojny na Ukrainie, Kościół zaangażowany jest w dzieło pomocy wszystkim ofiarom wojny, szczególnie zaś uchodźcom napływającym do naszego kraju z których ogromna większość to kobiety, dzieci i starsi. Niesienie pomocy bliźniemu stanowi tożsamość i obowiązek chrześcijan, zgodnie z nauczaniem samego Jezusa Chrystusa.

Zdjęcia: Parafia św. Karola Boromeusza w Poznaniu / facebook

https://www.facebook.com/boromeusz.poznan/