Niedziela Dobrego Pasterza – praktyki powołaniowe

4 maja 2023

Weekend majowy dla naszej wspólnoty seminaryjnej był już tradycyjnie okresem praktyk powołaniowych, związanych z IV Niedzielą Wielkanocną – tzw. Niedzielą Dobrego Pasterza – Światowym Dniem Modlitw o Powołania oraz czasem rozpoczynającym w naszym kraju Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. 

Nasi klerycy i przełożeni byli obecni w parafiach prowadzonych przez księży chrystusowców w Dobrzanach Goleniowie, Płotach, Pyrzycach, Stargardzie, Szczecinie i Władysławowie. Ponadto, nasi współbracia udali się również do Łososiny Dolnej i niemieckiej Kolonii.

Pobyt na parafiach wypełniony był przede wszystkim dzieleniem się świadectwem naszego powołania, uczestniczeniem w zajęciach i zbiórkach Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz różnego rodzaju grup zaadresowanych do młodych ludzi, które aktywnie włączają się w życie swoich wspólnot parafialnych, dając tym samym solidny fundament pod trwałość i przyszłość Kościoła. 

Naszym osobistym przykładem i drogą życia jaka zaprowadziła nas na ścieżki powołania, staraliśmy się dzielić z tymi, którzy już wkrótce – szczególnie w kontekście trwających egzaminów maturalnych – będą podejmować jedne z najważniejszych decyzji swojego życia. 

Wybrane zdjęcia: Profile w mediach społecznościowych poszczególnych parafii.