Nasi współbracia, księża wikariusze

18 listopada 2021

W Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu mogliśmy gościć naszych współbraci, księży wikariuszy, pełniących posługę duszpasterską na parafiach w kraju, którzy odbywali pośród nas swój czas formacji w murach zarówno domu, jak i kaplicy, które przez lata były świadkami rozwijania się i hartowania ich powołania.

Obecność ta była dla naszych kleryków pewnego rodzaju świadectwem powołania, jak i zachętą do podążania tą samą drogą, oraz nieczęstą możliwością do ukazania piękna naszej rodziny zakonnej, tworzącą autentyczną wspólnotę, czego wyrazem była nasza liczba, jaka wypełniła kaplicę seminaryjną.

Szczególnie ważną chwilą był dla nas czas Eucharystii we wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, której przewodniczył ks. Sebastian Stawierej TChr – neoprezbiter, który jeszcze niedawno odbywał pośród nas formację seminaryjną, zaś homilię skierował do nas ks. Matei Catargiu TChr, duszpasterz z parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Poznaniu.