Na modlitewnych szlakach polskich Tatr

5 sierpnia 2022

Błogosławiony Pier Giorgio Frassati jest patronem młodzieży, studentów i ludzi gór. Stąd też, 4 lipca w dniu jego wspomnienia, rozpoczął się w Zakopanem tatrzański obóz rekolekcyjno-wędrowny dla młodzieży i studentów z Polskiej Misji Katolickiej w Kolonii oraz ze Szczecina-Zdroje i Goleniowa. 

Przez 10 dni uczestnicy obozu mieli nie tylko okazję na poznawanie piękna i atrakcji polskich Tatr, ale także uczestniczyli w bogatym programie praktyk duchowych i modlitewnych. 

Każdego dnia podczas Eucharystii Słowo do uczestników głosił nasz współbrat dk. Piotr Biber TChr, a opiekę nad całością rekolekcji pełnił ks. Przemysław Marek TChr z Kolonii, posługujący w duszpasterstwie emigracyjnym naszych rodaków w Niemczech.

Znacznym wsparciem i pomocą na górskich szlakach, była także obecność s. Rozalii Głombiowskiej MChR, która odbywa studia w Krakowie. 

Niezapomniane chwile przeżyte w Tatrach oraz na wspólnej modlitwie u stóp Pani Fatimskiej na Krzeptówkach sprawiły, że grupa z radością przygotowuje się na podobny obóz za rok.