Modlitwa za osoby życia konsekrowanego podczas uroczystości odpustowej w poznańskiej Farze

13 października 2022

We wtorek 11 października udaliśmy się do Bazyliki Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa w Poznaniu, aby wraz ks. prob. Mateuszem Misiakiem, kapłanami  i braćmi Towarzystwa Chrystusowego, oraz siostrami misjonarkami Chrystusa Króla, modlić się za osoby życia konsekrowanego w Archidiecezji Poznańskiej, jak i całej wspólnocie Kościoła, włączając się tym samym w trwającą (9-12 października) uroczystość odpustową.

Naszą modlitwę rozpoczęliśmy od wspólnego różańca, zanoszonego przed oblicze Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zaś Mszy Świętej przewodniczył Superior Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego, ks. Ryszard Szymanik SChr; homilię wygłosił ks. Michał Tomiak, duszpasterz akademicki. Na koniec, oddani ufnej modlitwie i zanoszonym przez nas prośbom, zwróciliśmy się do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji wszystkich osób życia konsekrowanego.

Poznańska fara związana jest z osobą współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego, ks. Ignacego Posadzego SChr, który w okresie międzywojennym pełnił posługę kapłańską w tej właśnie świątyni.