Marsz dla życia w Poznaniu

18 czerwca 2023

Kościół broniąc prawa do życia odwołuje się do szerszej, uniwersalnej płaszczyzny obowiązującej wszystkich ludzi. Prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka, św. Jan Paweł II

W niedzielę 18 czerwca odbył się w Poznaniu Marsz dla życia, który przemierzył ulice miasta, poczynając od dziedzińca kościoła ojców dominikanów, po plac pod katedrą na Ostrowie Tumskim, gdzie swoje słowo do uczestników marszu skierował Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki. Hasłem marszu były słowa: Razem dla życia. Udział w nim wzięli nasi klerycy wraz z prefektem ks. Pawłem Jasiną SChr oraz ks. Jerzym Sową SChr, który obchodzi w tym roku 50-lecie swoich święceń kapłańskich. 

Wydarzenie organizowane przez Archidiecezję Poznańską, otwarte było na wszystkich ludzi, którym nieobojętna jest świętość ludzkiego życia, począwszy od poczęcia do naturalnej śmierci, godność ludzka oraz znaczenie rodziny, jako miejsca przekazującego prawdę o świecie i Bogu, gdzie odbywa się prawidłowy rozwój i wychowanie człowieka. Są to wartości wspólne wszystkim ludziom, stąd też wydarzenie miało uniwersalny krąg adresatów. 

Po zakończeniu marszu, na placu katedralnym miał miejsce piknik rodzinny W rodzinie siła oraz finał akcji Pieluszka dla maluszka.

Więcej informacji:

https://marszdlazycia.pl/

http://archpoznan.pl/pl/przez-poznan-przeszedl-archidiecezjalny-marsz-dla-zycia