Majowe praktyki powołaniowe

5 maja 2022

Weekend majowy, kiedy Wiosna staje się coraz cieplejsza, a natura urzeka swoimi kwitnącymi kwiatami i pięknem zieleni, stanowi już nieodłączne tło rodzinnych spotkań i wypoczynku, zaś dla Kościoła w Polsce, czas wprowadzający nas w miesiąc poświęcony ukochanej Matce Jezusa na który przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i jedne z najważniejszych uroczystości patriotycznych, związanych szczególnie z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja w 1791 roku.

Dla naszej wspólnoty seminaryjnej był to już tradycyjnie czas praktyk powołaniowych spędzonych w parafiach prowadzonych przez księży chrystusowców. W tym roku były to placówki duszpasterskie:

  • Holandia: Amsterdam, Breda, Den Bosh, Meterik, Rotterdam
  • Niemcy: Hersdorf
  • Polska: Goleniów, Pyrzyce, Stargard i Władysławowo

Nasz pobyt na parafiach wypełniony był przede wszystkim dzieleniem się świadectwem naszego powołania, uczestniczeniem w zajęciach i zbiórkach Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz różnego rodzaju grup zaadresowanych do młodych ludzi, które aktywnie włączają się w życie swoich wspólnot parafialnych, dając tym samym solidny fundament pod trwałość i przyszłość Kościoła. 

Naszym osobistym przykładem i drogą życia jaka zaprowadziła nas na ścieżki powołania, staraliśmy się dzielić z tymi, którzy już wkrótce – szczególnie w kontekście trwających egzaminów maturalnych – będą podejmować jedne z najważniejszych decyzji swojego życia. 

Tych, którzy rozeznają w sercu głos Pana Boga, wzywający ich na służbę Kościoła, zachęcaliśmy do odpowiedzi na takie wezwania i kroczenie przez życie razem z Panem Jezusem.

Wybrane zdjęcia: Profile w mediach społecznościowych poszczególnych parafii oraz Spotkania Formacyjne Młodych Emaus

https://www.facebook.com/sfmemaus/