Kurs językowy w Antwerpii

9 sierpnia 2021

W dniach 28 czerwca – 23 lipca, nasz współbrat kl. Krzysztof de Bruijn, uczestniczył w kursie języka niderlandzkiego w belgijskiej Antwerpii, organizowanym przez miejscowy uniwersytet, a który cieszył się zainteresowaniem osób z wielu krajów, pochodzących niemal ze wszystkich zakątków świata. Symbolicznym akcentem związanym z krajem odbywania kursu jest rodzinne tło naszego współbrata, którego Tata pochodzi z Belgii.

Jednocześnie, na codzienną Mszę Świętą nasz współbrat udawał się do antwerpskiej wspólnoty ojców kapucynów u których mieszkał, biorąc udział w ich wspólnych modlitwach i pomagając przy czynnościach liturgicznych.  Ojcowie kapucyni w znaczny sposób wpisują się w misję duszpasterstwa emigracyjnego, zajmując się posługą wśród mieszkających tam Polaków, których w całej Belgii mieszka około siedemdziesięciu tysięcy. Ich wspólnotę w Antwerpii kl. Krzysztof mógł poznać, uczestnicząc między innymi w Eucharystii z udziałem tamtejszych Polaków.

Podczas blisko miesięcznego pobytu w Belgii, nasz współbrat mógł również odbyć dzień skupienia, tak potrzebny w życiu duchowym każdej osoby konsekrowanej, pozwalając na pogłębienie swojej więzi z Panem Jezusem i utwierdzenie się na drodze swojego powołania.