Góra Tabor Junior

23 czerwca 2022

W sobotę 18 czerwca nasi współbracia klerycy Piotr Biber TChr,  Dominik Bieniek TChr, Krzysztof De Bruijn TChr i Krystian Smykla TChr włączyli się w Górę Tabor Junior, akcję duszpasterską dla dzieci w której udział wzięli najmłodsi członkowie wspólnot parafialnych prowadzonych przez księży chrystusowców w Szczecinie, Stargardzie, Pyrzycach, Piaseczniku, Dobrzanach, Chociwlu, Goleniowie, Brojcach, Sarbii, Poznaniu i Marianowie. 

Na terenie tej ostatniej parafii, pośród zabudowań klasztornych, odbywała się właśnie tegoroczna, VIII już Góra Tabor Junior, która zgromadziła blisko 420 dzieci na które czekała moc atrakcji, dobrej zabawy, ale i wiele sposobności do modlitwy, rozmowy o Panu Jezusie i spotkanie z nim samym pod postacią chleba w sakramencie Eucharystii.

Hasłem tegorocznego wydarzenia były słowa kardynała Augusta Hlonda, Założyciela Towarzystwa Chrystusowego: Przed wami wyżyny świętości, które dla chrystusowców mają ogromne znaczenie z uwagi na 90-lecie istnienia naszego zgromadzenia, a zarazem są pięknym wyznacznikiem duszpasterskiej troski o los naszego powołania, jak i duchowe życie ludzi do których posyła nas Pan Bóg. 

Mszy Świętej podczas Góry Tabor Junior przewodniczył ks. Maciej Onaszkiewicz TChr, zaś kazanie dla dzieci wygłosił ks. Krzysztof Musiałek TChr- odpowiednio wikary i proboszcz Parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Goleniowie.

Wybrane zdjęcia pochodzą z profili w mediach społecznościowych parafii prowadzonych przez księży chrystusowców.