Diecezjalne Dni Młodzieży w mieście Bar na Ukrainie

5 września 2021

Nasz współbrat, kleryk Bogdan Prysiarzny TChr, odbywając swoje wakacje w rodzinnej parafii w Kamieńcu Podolskim w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie proboszczem jest ks. Marcin Sęk TChr, włączył się w Diecezjalne Dni Młodzieży, Diecezji Kamienieckiej, które odbyły się w dniach 13 – 15 sierpnia w malowniczym mieście Bar na Ukrainie, które zgromadziło przez ten czas blisko trzysta młodych osób uczestniczących we wspólnej Mszy Świętej, medytacji Pisma Świętego, jak i w konferencjach prowadzonych przez odpowiednio przygotowanych i wyznaczonych duszpasterzy młodzieży. 

Podczas tego tak ważnego dla diecezji wydarzenia, można było oddać cześć relikwiom błogosławionego Carlo Acutisa, młodego chłopca, który dla młodzieży na całym świecie, przedstawiany jest jako wielki czciciel Eucharystii, ideał cnót, oraz autentyczny wzorzec do godnego naśladowania i utożsamiania.

W trakcie Diecezjalnych Dni Młodzieży, na których obecny był także gospodarz miejsca, ksiądz biskup Leon Dubrawski, nie zabrakło chwil dla wspólnej rekreacji, rozmów, spotkań, oraz wymiany doświadczeń i poglądów. Organizator wydarzenia, ks. Mikołaj Bystrycki, jeszcze przed jego rozpoczęciem, zapewniał uczestników o tym, że spędzą oni prawdziwie wspaniały i owocny czas, który okazał się być dokładnie taki, jak zostało to powiedziane.