Archidiecezjalny Marsz dla Życia – konferencja prasowa

18 maja 2023

W ramach zajęć z przepowiadania w aspekcie teorii komunikacji z ks. kan.  prof. UAM dr hab. Maciejem Szczepaniakiem, który przewodzi Referatowi Środków Społecznego Przekazu Kurii Metropolitalnej w Poznaniu, klerycy naszego seminarium wraz ze studentami Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza, wzięli udział w  konferencji prasowej w Auli abp. Antoniego Baraniaka w gmachu Kurii Metropolitalnej na Ostrowie Tumskim, której tematem był Marsz dla Życia, mający odbyć się dokładnie za trzydzieści dni, w niedzielę 18 czerwca. Czas ten ma służyć jak najszerszemu promowaniu akcji w mediach i środkach przekazu społecznego, której patronem honorowym jest Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki.

Konferencję prowadził ks. Krystian Sammler, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Poznaniu, któremu towarzyszyli przedstawiciele Duszpasterstwa Rodzin i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Planowana trasa marszu rozpocznie się od Kościoła NMP Królowej Różańca Świętego (ul. Kościuszki 99) i przebiegając ulicami Poznania, dotrze do placu przed Bazyliką Archikatedralną Świętych Apostołów Piotra i Pawła (ul. Ostrów Tumski 17), gdzie odbyć ma się piknik W rodzinie siła oraz finał Akcji dla Maluszka.

Piknik ma za zadanie podkreślić znaczenie rodziny, jako najważniejszej wspólnoty w życiu każdego człowieka, aby dzielić się swoim wzajemnym doświadczeniem oraz dać wyraźne świadectwo wiary dla mieszkańców naszej archidiecezji, Poznania i całego świata, by wspólnie dzielić się troską o rodzinę z innymi ludźmi. Św. Jan Paweł II, którego postać i nauczanie zostały poruszone na konferencji, mówił o rodzinie, jako o pierwszym sanktuarium ludzkiego życia, gdzie uczymy się szacunku dla niego, dowiadujemy się czym życie rzeczywiście jest, jak je odkrywać we współczesnym świecie i w jaki sposób cieszyć się z niego.

Marsz dla Życia ma być czasem autentycznej radości i szacunku, gdyż taki jest duch wiary chrześcijańskiej, co zasługuje na szczególne przypomnienie w obliczu problemu aborcji i tendencji deprecjonowania życia człowieka i jego godności. Do wydarzenia zaproszeni są wszyscy, zarówno wierzący, jaki i niewierzący, wszyscy ci, dla których ważna jest świętość i nienaruszalność ludzkiego życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

Więcej informacji, w tym plakat i film zachęcający do marszu:

http://archpoznan.pl/pl/archidiecezjalny-marsz-dla-zycia-2023

https://caritaspoznan.pl/akcje/marsz-dla-zycia