40. rocznica śmierci o. Posadzego

17 stycznia 2024
Niech mi Chrystus wystarczy!
Przez dwa uroczyste dni obchodziliśmy 40. rocznicę śmierci naszego współzałożyciela i założyciela Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. 

W przeddzień  rocznicy razem z nowicjuszami i rodziną Czcigodnego Sługi, uczestniczyliśmy w Nieszporach i Mszy świętej w intencji beatyfikacji naszego Współzałożyciela, w domu zakonnym Sióstr Misjonarek. Mszy świętej przewodniczył nasz przełożony generalny ks. Krzysztof Olejnik TChr, a homilię wygłosił ks. Bernard Kołodziej TChr – podkreślając ogromny wkład o. Ignacego w troskę o zbawienie dusz polskich emigrantów, która jest charyzmatem naszych zgromadzeń.

Ostatnim punktem naszego spotkania było przedstawienie przygotowane przez siostry pt. „Piąta Ewangelia”. Ta sztuka w duchowy i humorystyczny sposób ukazała pielgrzymkę naszego Współzałożyciela do Ziemi Świętej.
Bardzo dziękujemy siostrom za zaproszenie, wspólną modlitwę i rodzinną atmosferę!

W dzień rozpoczęliśmy obchody od Sympozjum poświęconemu Ojcu.

Następnie odmówiliśmy różaniec o beatyfikację oraz uczestniczyliśmy w Mszy św. pod przewodnictwem naszego przełożonego generalnego ks. Krzysztofa Olejnika. Na koniec Eucharystii, postulator procesu beatyfikacyjnego, ks. Bogusław Kozioł SChr, wręczył Siostrom Misjonarkom, rodzinie o. Ignacego i naszej wspólnocie, opinie komisji teologów na temat heroiczności cnót o. Posadzego. Przy doczesnych szczątkach naszego współzałożyciela, odmówiliśmy wspólnie ostatni dzień nowenny o beatyfikację.

Teraz czekamy na cud potrzebny do ogłoszenia Ojca Błogosławionym!