25 lat parafii na poznańskim Umultowie

8 września 2022

W środę 7 września w Parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Poznaniu na Umultowie, wspólnota Towarzystwa Chrystusowego włączyła się w obchody 25-lecia istnienia parafii.

Przez ostatnie dni, mieszkańcy parafii brali udział w festynie, który przygotowywał miejscową wspólnotę do uroczystych obchodów i pozwolił jeszcze mocniej zacieśnić więzi wokół świątyni i toczącego się w niej życia duszpasterskiego.

Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej Grzegorz Balcerek, który w homilii podkreślił 90 lat istnienia Towarzystwa Chrystusowego oraz obecność księży chrystusowców w parafii od samych jej początków. 

W tym roku, obowiązki proboszcza parafii przejął ks. Jarosław Staszewski SChr. W uroczystości uczestniczyli również poprzedni proboszczowie: księża Jarosław Bilicki SChr, Karol Kozłowski SChr, Marek Jarząbek SChr i Zbigniew Regucki SChr. Wspólnotę Towarzystwa Chrystusowego, reprezentował ponadto Przełożony Generalny ks. Krzysztof Olejnik SChr. 

Po Mszy Świętej, ksiądz biskup poświęcił kaplicę na plebanii, czemu towarzyszyła modlitwa Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaś klerycy naszego seminarium, rozdawali pamiątkowe obrazki na 25-lecie parafii.