Slideshow

Slideshow 29 lutego 2020 wyświetleń: 345

Rekolekcje wielkopostne w naszym seminarium

W dniach 26-29 lutego, w naszym domu w Poznaniu odbyły się rekolekcje wielkopostne, które poprowadził dla nas ks. Adam Adamski COr z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri, zaprzyjaźniony z naszym seminarium między innymi poprzez wykłady z zakresu filozofii.

Skierowane do nas rekolekcje, zwróciły naszą uwagę na konieczność poszukiwania drogi do prawdy, jaką za przykładem św. Jana Henryka Newmana COr można odnaleźć w pięknie wspólnoty Kościoła, otwierając się na Boże objawienie, a jednocześnie odkrywając prawdę o samych sobie. 

Dla nas, osób życia konsekrowanego, ważne jest aby nie doprowadzić do zatracenia swojego powołania przez uległość wobec świata doczesnego, ale pokorą i cierpliwością służyć jedności Kościoła, by naszym działaniem mogły realizować się Boże plany. Wszystko to winno opierać się na ufnej i bezgranicznej miłości do Boga, stroniąc od wszelkiego dialogu ze złem i prób zastępowania Pana Boga swoimi osobistymi aspiracjami. Jest to niezwykle istotne, gdzie we współczesnym świecie tak wiele rzeczy zdaje się być naznaczonych piętnem tymczasowości. Wszystko ma swój wyznaczony czas, jednak każdy człowiek ma w tym świecie swoje nieusuwalne miejsce, szczególnie w perspektywie Bożych planów. Stąd też, warto zwracać uwagę aby działać owocnie tu i teraz, odwołując się do tego co pewne i nieprzemijające - prawdy zawartej w Ewangelii. Wynikać z tego powinna zaś postawa miłości, ofiarnej miłości, pełnej poświęcenia i troski, umożliwiającej podążanie drogą do zbawienia i pomagania w zbawieniu bliźniego.


aktualizowano: 2020-02-29
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone