Slideshow

Slideshow 17 stycznia 2021 wyświetleń: 96

Na modlitwie z Ojcem Posadzym

Niedzielą 17 stycznia, w dzień na który przypada rocznica śmierci naszego współzałożyciela, Sługi Bożego Ojca Ignacego Posadzego TChr, zakończyliśmy nowennę o jego beatyfikację. 

Jednocześnie był to dla nas dzień skupienia, poprowadzony przez ks. Mateusza Sochę TChr, którego głównym tematem było Dziękczynienie chrystusowca, dzięki któremu zwróciliśmy uwagę na to, aby nigdy nie stawiać siebie w miejscu Eucharystii, lecz czerpiąc z niej, zanieść prawdę o Panu Bogu, innym ludziom. Przypomnieliśmy słowa Ojca Posadzego, który mówił, że Eucharystia jest Słońcem naszej wiary i nie może jej zastąpić jakakolwiek modlitwa. 

Czas ten służył nam do zastanowienia się nad swoim powołaniem, tożsamością zakonną i refleksją związaną ze zbliżającą się sesją egzaminacyjną. 

Gromadząc się na wspólnej Eucharystii, pod przewodnictwem ks. Mateusza, wysłuchaliśmy skierowanej do nas homilii, w której podkreślił on związek między powołaniem i świętością, nawiązując do wskazówek i nauczania Ojca Posadzego, jakie przekazał on nam w swoich pismach i dziełach. W wyzwaniach i bolączkach, jakich doświadcza ludzkość, zawsze odnajdzie ona ratunek we Mszy Świętej, która jest dla nas strumieniem łask, choć czerpanie z nich może zależeć od wiary i czystości serca. To w niej znajduje się prawdziwe źródło naszego uświęcenia, do którego powinniśmy dążyć z ufnością i zaangażowaniem. 

 aktualizowano: 2021-01-17
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone