Slideshow

Slideshow 16 września 2017 wyświetleń: 1622

UWAGA! Zmiana terminu nadsyłania prac na Konkurs fotograficzno-literackiego DUCHA PEŁNO - prace przyjmujemy do KOŃCA LUTEGO!


UWAGA! Ze względu na liczne sygnały i prośby uczestników, postanowiliśmy przesunąć termin nadsyłania prac konkursowych do KOŃCA LUTEGO 2018!

Prace prosimy przesyłać na adres: duchapelno@gmx.com


Uświęciciel. Pocieszyciel. Odnowiciel. Ogień. Trzecia Osoba. Tchnięta miłość. Podmuch wiatru. Esencja przenikająca nasze życie. Najbardziej zaniedbana tajemnica naszej wiary. Duch Święty.

 Nikt z nas nie jest w stanie sam z siebie powiedzieć "Jezus jest Panem", nikt z nas też nie osiąga świętości własnymi siłami – ale we wszystkim wspiera nas On, uzdalniając nasze serca, umysły, ciała. Często jednak nie poświęcamy Mu uwagi ani zastanowienia, pozostawiamy Go w cieniu, nawet gdy uważamy się już za dojrzałych chrześcijan. A przecież w sakramencie bierzmowania zobowiązaliśmy się współdziałać z Nim ku chwale Boga i naszemu zbawieniu.

 Konkurs "Ducha pełno" stawia sobie za cel wzbudzenie namysłu nad tajemnicą Ducha Świętego i ukazanie w jaki sposób może być ona rozumiana. Chcielibyśmy spojrzeć na ten temat tak szeroko jak tylko się da: zastanowić się kim Duch Święty jest dla każdego z nas, jak może wyglądać relacja z Nim, jakie Jego dary i działania potrafimy zobaczyć w swoim życiu czy wokół siebie. Dosłownie wszystko, co przychodzi Wam do głowy, gdy myślicie o Nim albo rozmawiacie z Nim – ujęte na zdjęciu i w paru słowach. Może będzie to bardzo zwyczajny widok, w którym da się odczuć obecność kogoś Trzeciego. Może jakaś sytuacja z codziennego życia: słońce zachodzące nad górami, uśmiechnięte dziecko, płonące ognisko, dyplom ukończenia szkoły, nutowy zapis pieśni, opuszczony budynek lub inne dzieło ludzkiego talentu... opcji jest nieskończenie wiele.

 Do udziału w konkursie nie jest wymagana wiedza teologiczna, wystarczy Wasza wiara poparta modlitwą i trochę pomysłowości. Zresztą, zapytajcie Jego samego o to, jak macie Go ukazać światu :)

 Praca o jaką Was prosimy ma podwójny charakter. Po pierwsze, trzeba zrobić fotografię, która w jakiś sposób uchwyci to, co myślicie na temat osoby, charakteru, działania czy darów Ducha Świętego. Po drugie, dodać do niej krótki tekst: nie musi on opisywać zdjęcia ale w jakiś sposób łączyć się z nim, choćby jedną myślą. Tutaj też zostawiamy Wam szerokie pole do popisu, nie określamy żadnej formy tego, co napiszecie. Możecie więc do zdjęcia dołączyć wiersz, nawet złożony z czterech słów. Tak samo, możecie opisać jakieś konkretne przeżycie, w którym dostrzegacie Jego obecność. Niektórym wystarczy też po prostu podzielić się szczerze tym, co myślą o Duchu Świętym. Być może ktoś z Was zechce podzielić się nawet słowami krótkiej modlitwy, rozmowy z Nim? Jeśli chodzi o tekst, obowiązuje tylko jedna zasada: musi zmieścić się on na jednej stronie A4. Nie ma ilości słów i znaków, ani maksymalnej, ani minimalnej.

Całej pracy (zdjęcie+tekst) nadajecie jeden tytuł, który pozwoli nam zrozumieć na co patrzymy i odczytać ją właściwie. Nawet gdyby obie części początkowo zdawały się nie pasować do siebie, odpowiednio dobrany tytuł pozwoli zobaczyć wszystko w nowym świetle, więc poświęćcie mu także chwilę uwagi.


Wszelkie kwestie techniczne postaraliśmy się zamieścić w regulaminie – najpierw trzeba więc go ściągnąć i się gruntownie zapoznać. Pytania, które pomimo to pozostaną bez odpowiedzi, przesyłajcie bez wahania na adres duchapelno@gmx.com 

  

Niżej znajdziecie pliki poterzebne do zapoznania się z konkursem. Szczególnie warto przeczytać fragmenty z Pisma Świętego wypisane dla Was jako pomoc i inspiracja w pracy.

Czekamy na Was!

aktualizowano: 2018-02-22
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone