Slideshow

Slideshow 4 lutego 2021 wyświetleń: 70

Jerycho różańcowe

Jak każdego roku, nasze seminarium włączyło się w XVIII różańcowe Jerycho miasta Poznania pod hasłem z Maryją w Nowe Czasy, dobrze znane nam choćby z nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji poznańskiej. 

Zgromadziwszy się w Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania na Górze Przemysła, prowadzonym przez ojców franciszkanów konwentualnych, wzięliśmy udział we wspólnej Eucharystii, której przewodniczył rektor naszego seminarium, ks. Jan Hadalski TChr. 

Homilię wygłosił nasz prefekt, ks. Paweł Jasina TChr, który przypomniał wielkie zasługi Prymasa Polski, kardynała Augusta Hlonda, dla troski o solidne fundamenty wiary mieszkańców Poznania, zwracając uwagę, że choć czasy się zmieniają, to Pan Bóg pozostaje niezmienny i zawsze pragnie naszego zbawienia, nawet jeśli jest to droga niełatwa i wymagająca. Jego nauczanie, w kontekście współczesnej rzeczywistości, wciąż pozostaje aktualne i z powodzeniem może służyć jako drogowskaz dla wszystkich kapłanów.

Ponadto, 3 lutego w Kościele przypada wspomnienie św. Błażeja z Sebasty, kiedy to święci się świece, którymi następnie, skrzyżowanymi, błogosławi się wiernych aby zachować ich od bólu gardła, co też miało miejsce podczas naszego uczestnictwa na różańcowym Jerychu.

Z kolei, adorując Pana Jezusa w Najświętszym Sakramentem, odmówiliśmy różaniec, modląc się do Najświętszej Maryi Panny za mieszkańcami miasta. 

aktualizowano: 2021-02-04
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone