Slideshow

Slideshow 4 kwietnia 2018 wyświetleń: 407

3 kwietnia obchodziliśmy w seminarium imieniny Przełożonego Generalnego naszego zgromadzenia, ks. Ryszarda Głowackiego SChr

Imieniny są bardzo ważnym wydarzeniem w Towarzystwie Chrystusowym. Zwykle gromadzą wokół solenizanta jego braci kursowych z nowicjatu i seminarium, współpracowników, rodzinę i przyjaciół oraz wszystkich współbraci, którzy tylko mogą uczestniczyć we wspólnym świętowaniu. Ci, którzy nie mogą, łączą się w modlitwie w intencji solenizanta przez cały dzień. Nie jest to tylko zwyczaj, lecz stały element naszej tożsamości zakonnej, ponieważ Ustawy Towarzystwa Chrystusowego, w rozdziale o Życiu we wspólnocie, w punkcie 33.5. podają, że "osobiste uroczystości poszczególnych współbraci są dla nas okazją do modlitwy w ich intencji - szczególnie dni profesji zakonnej, święceń kapłańskich oraz rocznice, jak i dni imienin". We wtorek, 3 marca, po powrocie z praktyk wielkanocnych, mieliśmy więc okazję wspólnie modlić się z Solenizantem - Księdzem Generałem, podczas uroczystej Eucharystii, a potem zasiąść do imieninowej kolacji.

Księdzu Generałowi z okazji imienin z całego serca życzymy wiele łask Bożych, darów Ducha św. i opieki Matki Bożej Królowej Towarzystwa Chrystusowego w codziennej pracy na rzecz naszego Zgromadzenia, w posłudze kapłańskiej, w życiu duchowym i osobistym. Serdecznie dziękujemy za świadectwo wiary i przykład Chrystusowca! Szczęść Boże!

aktualizowano: 2018-05-04
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone