Slideshow

Slideshow 18 stycznia 2018 wyświetleń: 416

17 stycznia 2018 r. - 34. rocznica śmierci Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego SChr, Współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego.

"Wszechmogący wieczny Boże, który przez Krew Twojego Syna odkupiłeś każdego człowieka; prosimy, pozwól nam wielbić Ciebie w Słudze Twoim, ojcu Ignacym, który pełen wiary, nadziei, miłości i troski wobec emigrantów uczy nas modlitwy i ducha ofiary jako najskuteczniejszego sposobu apostołowania" - tak przez 9 kolejnych dni modliliśmy się Nowenną o beatyfikację Ojca Ignacego Posadzego, przygotowując się do tego wydarzenia. Właśnie "modlitwa i duch ofiary" to sedno nauki, którą wpoił nam, Chrystusowcom, nasz Współzałożyciel. To nasza "droga pielgrzymów"; z tym wyruszymy w świat, ratować polskie dusze.

W środę, 17 stycznia, uroczyście daliśmy temu dowód, modląc się wspólnie z obecnymi na Mszy św.: Rodziną Ojca Ignacego, z Siostrami Misjonarkami Chrystusa Króla, których Ojciec Ignacy jest Założycielem oraz w silnym gronie Chrystusowców - z Księdzem Przełożonym Generalnym, władzami Zgromadzenia, z Księdzem Prowincjałem Północnoamerykańskim, z duszpasterzami z USA i Węgier. Celebracji w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego przewodniczył ks. Ireneusz Oliwkowski, proboszcz z Szadłowic, parafii urodzenia i chrztu Sługi Bożego. W homilii przypomniał słowa, które często padają we wspomnieniach o Ojcu Ignacym, a które są dla nas, kleryków, zadaniem i wskazówką, jak formować się do kapłaństwa i w życiu zakonnym - "Człowiek ukształtowany przez łaskę".

aktualizowano: 2018-02-17
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone