KONKURS

KONKURS 16 września 2017 wyświetleń: 672

Konkurs fotograficzno-literacki Ducha Pełno

Opis i regulamin konkursu Ducha Pełno organizowanego przez Wyższe Seminarium DUchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej


Uświęciciel. Pocieszyciel. Odnowiciel. Ogień. Trzecia Osoba. Tchnięta miłość. Podmuch wiatru. Esencja przenikająca nasze życie. Najbardziej zaniedbana tajemnica naszej wiary. Duch Święty.

 Nikt z nas nie jest w stanie sam z siebie powiedzieć "Jezus jest Panem", nikt z nas też nie osiąga świętości własnymi siłami – ale we wszystkim wspiera nas On, uzdalniając nasze serca, umysły, ciała. Często jednak nie poświęcamy Mu uwagi ani zastanowienia, pozostawiamy Go w cieniu, nawet gdy uważamy się już za dojrzałych chrześcijan. A przecież w sakramencie bierzmowania zobowiązaliśmy się współdziałać z Nim ku chwale Boga i naszemu zbawieniu.

 Konkurs "Ducha pełno" stawia sobie za cel wzbudzenie namysłu nad tajemnicą Ducha Świętego i ukazanie w jaki sposób może być ona rozumiana. Chcielibyśmy spojrzeć na ten temat tak szeroko jak tylko się da: zastanowić się kim Duch Święty jest dla każdego z nas, jak może wyglądać relacja z Nim, jakie Jego dary i działania potrafimy zobaczyć w swoim życiu czy wokół siebie. Dosłownie wszystko, co przychodzi Wam do głowy, gdy myślicie o Nim albo rozmawiacie z Nim – ujęte na zdjęciu i w paru słowach. Może będzie to bardzo zwyczajny widok, w którym da się odczuć obecność kogoś Trzeciego. Może jakaś sytuacja z codziennego życia: słońce zachodzące nad górami, uśmiechnięte dziecko, płonące ognisko, dyplom ukończenia szkoły, nutowy zapis pieśni, opuszczony budynek lub inne dzieło ludzkiego talentu... opcji jest nieskończenie wiele.

 Do udziału w konkursie nie jest wymagana wiedza teologiczna, wystarczy Wasza wiara poparta modlitwą i trochę pomysłowości. Zresztą, zapytajcie Jego samego o to, jak macie Go ukazać światu :)

 Praca o jaką Was prosimy ma podwójny charakter. Po pierwsze, trzeba zrobić fotografię, która w jakiś sposób uchwyci to, co myślicie na temat osoby, charakteru, działania czy darów Ducha Świętego. Po drugie, dodać do niej krótki tekst: nie musi on opisywać zdjęcia ale w jakiś sposób łączyć się z nim, choćby jedną myślą. Tutaj też zostawiamy Wam szerokie pole do popisu, nie określamy żadnej formy tego, co napiszecie. Możecie więc do zdjęcia dołączyć wiersz, nawet złożony z czterech słów. Tak samo, możecie opisać jakieś konkretne przeżycie, w którym dostrzegacie Jego obecność. Niektórym wystarczy też po prostu podzielić się szczerze tym, co myślą o Duchu Świętym. Być może ktoś z Was zechce podzielić się nawet słowami krótkiej modlitwy, rozmowy z Nim? Jeśli chodzi o tekst, obowiązuje tylko jedna zasada: musi zmieścić się on na jednej stronie A4. Nie ma ilości słów i znaków, ani maksymalnej, ani minimalnej.

Całej pracy (zdjęcie+tekst) nadajecie jeden tytuł, który pozwoli nam zrozumieć na co patrzymy i odczytać ją właściwie. Nawet gdyby obie części początkowo zdawały się nie pasować do siebie, odpowiednio dobrany tytuł pozwoli zobaczyć wszystko w nowym świetle, więc poświęćcie mu także chwilę uwagi.


Wszelkie kwestie techniczne postaraliśmy się zamieścić w regulaminie – najpierw trzeba więc go ściągnąć i się gruntownie zapoznać. Pytania, które pomimo to pozostaną bez odpowiedzi, przesyłajcie bez wahania na adres duchapelno@gmx.com 

  

Niżej znajdziecie pliki poterzebne do zapoznania się z konkursem. Szczególnie warto przeczytać fragmenty z Pisma Świętego wypisane dla Was jako pomoc i inspiracja w pracy.

Czekamy na Was!

ost. aktualizacja: 2017-11-28

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone