Fotogalerie 26 listopada 2017 wyświetleń: 2138

Jezus Chrystus Król Wszechświata, 26 listopada 2017 r.

Od czwartku, 23 listopada, przygotowywaliśmy się modlitewnie do przeżycia uroczystości tytularnej naszego Zgromadzenia - Chrystusa Króla Wszechświata. W niedzielę, 26 listopada spotkaliśmy się przy ołtarzu na uroczystej celebracji, a potem śladami Chrystusa polecieliśmy do gwiazd.

Tradycyjne triduum miało charakter rekolekcji, dni skupienia - były konferencje, które głosił ks. Mariusz Sokołowski SChr, codzienne Eucharystie z homilią na temat Chrystusa Króla, Wodza naszego Zgromadzenia oraz Liturgia Godzin z tekstami z uroczystości. Natomiast w niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata zebraliśmy się przy wspólnym stole Słowa i Eucharystii na uroczystej celebracji, a potem w auli - na okolicznościowej akademii. Mszy św. przewodniczył ks. kanonik Wiktor Makowski, proboszcz parafii katedralnej św. Zofii w Żytomierzu na Ukrainie, przy której działa Polska Kapelania, prowadzona przez Księży Chrystusowców. W pięknych słowach podczas homilli mówił o tym, jak Chrystus króluje w nas i jak królujemy wraz z Chrystusem, pełniąc wolę Ojca i zaszczytną służbę Chrystusową w świecie.

Po uroczystej Mszy św. udaliśmy się do auli seminaryjnej na okolicznościową akademię, którą przygotowali klerycy V kursu. Przedstawienie "Człowiek/Chrystus" z gatunku fantastyki, oparte na motywach opowiadania i poematu Raya Bradbury'ego, przeniosło nas do gwiazd, gdzie ziemscy naukowcy przemierzali kolejne planety, odnajdując wszędzie owoce miłosiernego działania Chrystusa Króla. Wszędzie przybywali za późno, goniąc za czymś, co mogli łatwo odnaleźć w swoich sercach, uznając Chrystusa za Boga i Króla, a nie tylko za człowieka, któremu chcą zadać kilka nieprzyjemnych pytań. Przedstawienie przyjęto z aplausem. Po akademii odbył się uroczysty obiad.

Tegoroczne obchody uroczystości Chrystusa Króla w szczególny sposób utwierdziły nas w pragnieniu całkowitego oddania się na służbę Bożą. Po Mszy św., przed Najświętszym Sakramentem, odnowiliśmy wspólnie Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, który Episkopat Polski wraz z całym ludem wiernym złożył 19 listopada 2016 r. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. W ten sposób sercami naszymi wyznaliśmy, że słowa te są dla nas żywe każdego dnia naszego zakonnego życia.

aktualizowano: 2017-11-28
cofnij drukuj do góry
Wszystkich albumów: