Fotogalerie

Fotogalerie 26 października 2017 wyświetleń: 3748

Władze seminaryjne: dziekan i dziekani kursów, gospodarz i ceremoniarz - wybrani przez kleryków na rok akademicki 2017/2018

Klerycy wybierali swoich „rządców“ seminaryjnych: Dziekana, Gospodarza i Ceremoniarza.

Wybory każdego roku stanowią punkt wyjścia całego roku akademickiego, tego dnia karty na nowo się mieszają. Ci, którzy przez cały rok służyli wspólnocie seminaryjnej w swoich funkcjach czekają na to aby się uwolnić z ciężkiego ale jakże słodkiego „brzemienia przełożeństwa“. Nowi kandydaci z IV roku, już od rekolekcji kombinują jak by to zrobić, żeby kimś zostać. Ten nieco uproszczony, ale zawierający w sobie odrobinę prawdy opis pokazuje dwie strony medalu, którymi obłożona jest władza. Z jednej strony daje ona duże możliwości i szanse, z drugiej strony niesie za sobą dużą odpowiedzialność, z której dokładnie za rok będzie trzeba zdać relację przed panem Bogiem, współbraćmi i oczywiście sobą.
Spoiwem każdych wyborów jest kampania wyborcza, która u nas w ostatnich dwóch tygodniach przybrała nieco prędkości. Nosiła tematykę postaci biblijnych i przygotowali ją klerycy III roku. Filmikami, cytatami i obrazkami został naszkicowany rys kandydatów przyszłej władzy. Bez litości zostały wytknięte w żartobliwy sposób wszelkie wady, powiedzenia i styl bycia pretendentów. Ale nie tylko ich ciemne strony zostały objawione, również ich kompetencje i umiejętności zostały należycie wyeksponowane, tak że każdy mógł sobie zrobić odpowiedni obraz tych, którzy przez rok będą próbować ogarnąć nasze wspólne funkcjonowanie, mieszkanie i modlenie się.
Sama „uroczystość“ wyborów odbyła się w auli, gdzie każdy kurs, bracia oraz przełożeni mieli wyznaczone miejsce. Ten wieczór, był doskonałą okazją do podziękowania ekonomowi naszego Zgromadzenia ks. Zbigniewowi Kutnikowi i ks. Superiorowi a zarazem Rektorowi ks. Andrzejowi Łysemu, za pracę i wysiłek, który włożyli w remont części seminaryjnej.

Oto nasza nowa władza:
Dziekan seminaryjny kl. Wojciech Kułach
Gospodarz kl. Krzysztof Zubek
Zastępca Gospodarza kl. Łukasz Szymański
Ceremoniarz kl. Dominik Matuszewski
Sacelan kl. Paweł Hałgas

Dziekan I roku kl. Piotr Biber
Dziekan II roku kl. Paweł Hałgas
Dziekan III roku kl. Sebastian Stawierej
Dziekan IV roku kl. Wojciech Kułach
Dziekan V roku kl. Roman Melnyk
Dziekan VI roku dk. Michał Ogrodnik

aktualizowano: 2018-10-02
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone