Fotogalerie

Fotogalerie 24 maja 2016 wyświetleń: 1967

Wizyta libańskiego biskupa

We wtorkowy poranek nasza domowa liturgia wyglądała nieco inaczej niż zwykle. Zazwyczaj w ten dzień tygodnia modlimy się, także podczas Eucharystii, w języku łacińskim. Jednak tego dnia w naszym domu mieliśmy specjalnego gościa, który przybył do Polski na zaproszenie redakcji czasopisma "Miłujcie się", założonego i wydawanego przez nasze zgromadzenie. Tym gościem był ks. bp Paul Matar z Libanu, ordynariusz diecezji bejruckiej, a zarazem dyrektor Centrum Mediów Katolickich w tym kraju.

Jego wizyta, a właściwie rewizyta, ma związek z faktem, że w ostatnim czasie zaczęła ukazywać się na Bliskim Wschodzie arabskojęzyczna wersja "Miłujcie się", dołączając tym samym do wielu innych wersji językowych. Spotkanie inaugurujące tę wydawniczą inicjatywę odbyło się pod koniec marca właśnie w Libanie, gdzie z ramienia "Miłujcie się" gościł redaktor naczelny, ks. Mieczysław Piotrowski SChr oraz pan Bartłomiej Grysa, pracownik redakcji, specjalizujący się zresztą w zagadnieniach arabskich i islamskich (z informacją o tamtym spotkaniu można zapoznać się choćby TUTAJ). 

Ten ostatni tłumaczył nam dzisiaj, na żywo z języka arabskiego, homilię głoszoną przez ks. bp. Matara. Całość Eucharystii, wraz z czytaniami, była natomiast sprawowana w języku angielskim, do czego klerycy są przyzwyczajeni, bo raz na jakiś czas "seminaryjna" Msza święta jest celebrowana właśnie w tym języku (posługujemy się wtedy mszalikami po angielsku, które pomagają śledzić przebieg Mszy i brać w niej pełny udział). We Mszy uczestniczyli, poza klerykami, mieszkańcy Domu Głównego oraz członkowie redakcji wydawanego przez nas - za pośrednictwem Wydawnictwa Agape - dwumiesięcznika.

Obecny był także Przełożony Generalny, ks. Ryszard Głowacki, który od zacnych gości z Libanu przyjął dar w postaci relikwii bardzo ostatnio na świecie popularnego świętego - żyjącego w XIX wieku maronickiego mnicha Charbela, słynącego z licznych cudów za jego pośrednictwem.

Niezwłocznie postaramy się zamieścić na stronie fotograficzną dokumentację z tego wydarzenia.

aktualizowano: 2016-08-28
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone