Fotogalerie

Fotogalerie 24 listopada 2019 wyświetleń: 626

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ostatnia Niedziela roku liturgicznego, to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, będąca uroczystością tytularną Towarzystwa Chrystusowego i Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, oraz świętem patronalnym Akcji Katolickiej. 

Jej umiejscowienie właśnie w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, zwraca naszą uwagę, że tak jak wszystko ma swój początek w Chrystusie, tak również i znajduje w Nim swój koniec. Uroczystość ta, została wprowadzona do liturgii przez papieża Piusa XI, za którego pontyfikatu powstało również nasze zgromadzenie. 

Po porannej jutrzni, wzięliśmy udział w adoracji Najświętszego Sakramentu, w czasie której odmówiliśmy litanię i Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Najświętszemu Serca Pana Jezusa, zaś w modlitwie różańcowej, prosiliśmy za przyczyną Matki Najświętszej, o ducha ofiary dla wszystkich chrystusowców i umiłowanie naszej misji w Kościele. 

Uroczystej Mszy Świętej, w kaplicy naszego domu głównego, przewodniczył ksiądz biskup Szymon Stułkowski, który w wygłoszonej homilii, zwrócił uwagę na znaczenie krzyża i jego powszechny charakter, niosący pokój, miłość, przebaczenie, a jednocześnie odznaczający się ubóstwem. Królestwo Jezusa na ziemi, jest właśnie królestwem w znaku krzyża. 

W Eucharystii uczestniczyli liczni przyjaciele i dobrodzieje naszego zgromadzenia, pracownicy, przedstawiciele duchowieństwa i zgromadzeń zakonnych, oraz nasi współbracia z Nowicjatu i działający na placówkach duszpasterskich. Po Mszy Świętej, udaliśmy się do refektarza na wspólną kolację.


aktualizowano: 2020-02-04
Wszystkich albumów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej

61-108 Poznań
ul. Panny Marii 4
tel. (061) 64 72 100
Alior Bank 26 2490 0005 0000 4600 5132 4307
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone